O mnie


 Waldemar Buda - Minister Rozwoju i Technologii, poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji, prawnik, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego.

Od wielu lat działa społecznie, zajmując się ochroną praw lokatorów i ochroną praw spółdzielców. W latach 2010-2016 był pełnomocnikiem rodziców, którym odebrano dzieci z powodu trudnych warunków socjalnych. Współtwórca ustawy o komornikach sądowych, która ogranicza negatywne zjawiska w procesie egzekucji sądowej. Jest również wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. prawa spółdzielczego. Jego biuro poselskie każdego dnia zajmuje się udzielaniem bezpłatnych porad prawnych – zainterweniował już w ponad 2000 spraw. Wspiera też akcje charytatywne oraz na bieżąco pomaga mieszkańcom Łodzi w ich codziennych problemach.

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył następnie aplikację radcowską, po czym w 2011 podjął praktykę w zawodzie radcy prawnego. W 2014 roku wybrany na radnego Rady Miejskiej w Łodzi. Wieloletni współpracownik Janusza Wojciechowskiego.

Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości, współpracował z Januszem Wojciechowskim (wówczas posłem do Parlamentu Europejskiego). W 2014 uzyskał mandat radnego rady miejskiej w Łodzi. W 2015 roku pracował w biurze pomocy prawnej kandydata na Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W tym samym roku w wyborach parlamentarnych kandydował do Sejmu z piątego miejsca na liście PiS w okręgu nr 9 (Łódź). Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 15 028 głosów.

Prywatnie kochający mąż i tata dwójki wspaniałych dzieci – Lilianny i Cezarego. Uwielbia spędzać czas ze swoją rodziną oraz grając w szachy. Jego pasją jest bieganie, dlatego co roku organizuje Biegową Pielgrzymkę Charytatywną do Częstochowy. Jest organizatorem Narodowego Kongresu Rodziny w Łodzi.

O mnie

Waldemar Buda
Minister Rozwoju i Technologii,
Poseł na Sejm RP
VIII i IX kadencji,
prawnik, absolwent UŁ.

Media społecznościowe:

 

Adres

Biuro Poselskie
Posła na Sejm RP Waldemara Budy
ul. Piotrkowska 143 lok. 7U,
90-434 Łódź

Kontakt

Kontakt telefoniczny z Biurem Poselskim
w godzinach 10.00-16.00
  +48 66 88 90 763
 
Przesyłanie informacji na e-mail:
  waldemarbuda.biuro (@) gmail.com