Nowi członkowie KIO

Minister Waldemar Buda wręczył akta powołania nowym członkom Krajowej Izby Odwoławczej. Rolą KIO jest rozpoznawanie odwołań wnoszonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. 

"Przed Państwem wielka odpowiedzialność, ale i niezwykle ciekawe doświadczenie zawodowe. Państwa decyzje będą często przesądzały o wielomilionowych kontraktach. Jako członkowie KIO będziecie Państwo funkcjonariuszami publicznymi, kierującymi się interesem publicznym i literą prawa. Bardzo cieszę się, że Państwo zdecydowali się podjąć to zadanie i wybrali zaangażowanie publiczne. Serdecznie gratuluję." 

- powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.   

Nowi członkowie KIO to:

  • Monika Banaszkiewicz
  • Elżbieta Dobrenko
  • Małgorzata Jodłowska
  • Krzysztof Sroczyński
  • Adriana Urbanik

W uroczystości wzięli udział także: prezes Urzędu Zamówień Publicznych Hubert Nowak, prezes Krajowej Izby Odwoławczej Jan Kuzawiński i wiceprezes UZP Joanna Knapińska.

Krajowa Izba Odwoławcza istnieje od 2007 r. Rolą KIO jest rozpoznawanie odwołań wnoszonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. W jej skład wchodzi obecnie 44 członków. Są oni niezawiśli i związani wyłącznie przepisami obowiązującego prawa. Muszą posiadać wyższe wykształcenie prawnicze oraz wyróżniać się wiedzą z zakresu zamówień i prawa cywilnego, a także posiadać minimum pięcioletnie doświadczenie w tym zakresie.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/minister-waldemar-buda-powolal-czlonkow-krajowej-izby-odwolawczej

 

O mnie

Waldemar Buda
Minister Rozwoju i Technologii,
Poseł na Sejm RP
VIII i IX kadencji,
prawnik, absolwent UŁ.

Media społecznościowe:

 

Adres

Biuro Poselskie
Posła na Sejm RP Waldemara Budy
ul. Piotrkowska 143 lok. 7U,
90-434 Łódź

Kontakt

Kontakt telefoniczny z Biurem Poselskim
w godzinach 10.00-16.00
  +48 66 88 90 763
 
Przesyłanie informacji na e-mail:
  waldemarbuda.biuro (@) gmail.com